Przekazaliśmy na ręce Dyrektora ZTM w Warszawie pierwsze rekomendacje wypracowane przez Radę Warszawskiego Transportu Publicznego. 

Podczas spotkania RWTP, 16 maja 2018 r., Fundacja „Rodzic w mieście” i przedstawiciele środowisk osób niepełnosprawnych oraz osób starszych przekazali na ręce dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie pierwsze rekomendacje wypracowane podczas prac Rady.

„Dostępne przystanki i pojazdy” to pierwsze ważne zagadnienie, nad którym pochyliła się Rada. Konieczność wypracowania zmian związanych z dostępnością dla m.in. rodziców z małymi dziećmi przystanków tramwajowych i autobusowych, a także samych pojazdów – tramwajów, autobusów i wagonów metra zgłosiliśmy podczas spotkania konsultacyjnego Rady (przeczytasz o nim TU).

KARTA PRAW PASAŻERA i MAPA CZARNYCH PUNKTÓW

Stworzenie Karty Praw Pasażera oraz Mapy Czarnych Punktów, czyli przystanków do których dostęp jest ograniczony lub uniemożliwiony to najważniejsze z rekomendacji przekazanych do ZTM. Poza nimi w rekomendacjach znajdują się: szkolenia kierowców, stworzenie bazy wiedzy i przepisów dot. transportu publicznego, konsultowanie kupowanych pojazdów, umieszczenie dobrze widocznych oznaczeń miejsc dla osób uprzywilejowanych w pojazdach, ograniczenie nielegalnego parkowania wokół przystanków czy wdrożenie standardów dot. dostępności przyjętych w Warszawie.

 

Pełny tekst rekomendacji dostępny TUTAJ.

O Radzie Warszawskiego Transportu Publicznego można przeczytać TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *