7 kwietnia odbędzie się premiera przedstawienia “Seks, rosół i pieluchy”, realizowanego przez Teatr Młyn, który objęliśmy patronatem. 

Można na niego przyjść z dzieckiem, które w jego czasie weźmie udział w warsztatach. Bilety dostępne TU. Na warsztaty należy się zapisać wysyłając mail na adres: projekty@fundacjamlyn.pl

Teatr MŁYN to niezależna scena autorska, założona przez Siostry Fijewskie, działająca od 2007 r. w Warszawie. Realizuje kameralne sztuki, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość. Projekty Teatru Młyn  skierowane są do widza szukającego w teatrze nie tylko rozrywki, ale także istotnego doświadczenia poznawczego, dobrego współczesnego tekstu i wysokiej klasy aktorstwa.

Wśród realizowanych przez Teatr MŁYN spektakli można wyznaczyć dwie podstawowe linie gatunkowe. Pierwsza to spektakle psychologiczne – z minimalistyczną scenografią, opierające się na specyficznym dialogu emocjonalnym pomiędzy aktorem a widzem. Druga to spektakle muzyczne – balansujące na granicy musicalu, kabaretu i gorzkiej groteski, operujące nastrojem i nowoczesną piosenką poetycką.

Projekt SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY to spektakl muzyczny z pogranicza teatru, kabaretu i stand-upu. adresowany do rodziców małych i większych dzieci. Stanowi luźną opowieść o tej stronie życia rodzinnego, o której na co dzień nie rozmawiamy. Teksty piosenek zostały oparte na własnych doświadczeniach autorki oraz rozmowach z wieloma współczesnymi rodzicami.

Natalia Fijewska-Zdanowska – autorka tekstu:

Przedstawiana w dzisiejszych mediach rodzina, to kolorowy, ułożony obrazek – uśmiechnięte dzieci grzecznie siedzą przy stole, a wypoczęci rodzice, uśmiechając się do siebie, szykują śniadanie w ogromnej kuchni. Drażniąca rozbieżność tego obrazu, i innych podobnych, z codzienną rzeczywistością współczesnej rodziny jest dla wielu z nas – rodziców, powodem ciągłych frustracji, poczucia gorszości, zmęczenia i zniechęcenia. Spektakl SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY (specjalnie odnoszący się do dekadenckiego hasła rockendrollowców „sex, drugs and rock’n’roll”) nie będzie „owijaniem w bawełnę’, ale nazwaniem wprost rodzicielskiej codzienności. Żywe, realne, rodzinne historie zamknięte w 13 piosenkach – buntowniczych, bezkompromisowych, satyrycznych, niepozbawionych muzycznych odniesień i humoru.

Począwszy od premiery 7.04 pokazom spektaklu towarzyszyć będą równoległe „Z TEATRU DO POKOJU – czyli warsztat cyrkowo-plastyczny, który możesz powtórzyć w swoim pokoju” dla dzieci w wieku 4-10 lat. Poprowadzi je doświadczona animatorka Justyna Szatkowska. Ideą warsztatów jest umożliwienie rodzicom pozostawienia ich pociech pod opieką i spokojnego obejrzenia spektaklu – tylko dla dorosłych.

Wypełniona codziennymi sprzętami przestrzeń teatralna posłuży organizatorom do zainspirowania dzieci do samodzielnej organizacji kreatywnych działań w dziecięcym pokoju, który można… odkryć na nowo. Animatorka spróbuje pokazać, że łóżko, kanapa czy zwykłe pudełka świetnie nadają się do przeżycia niesamowitych przygód. Wystarczy tylko odrobina pomysłowości i fantazji, by świetnie się bawić! A w tym czasie rodzice mają chwilę dla siebie. Działania warsztatowe będą prowadzone dwutorowo: twórczo w zabawach plastycznych i aktywnie w zabawach cyrkowych. Organizatorom zależy, żeby dzieci były w dobrej formie i nastroju, stąd wcześniejsza godzina spektaklu: 17:00. Udział w warsztatach możliwy jest  tylko po wcześniejszej rezerwacji miejsca dla dziecka – liczba miejsc ograniczona.

Seks, rosół i pieluchy
Tekst: Natalia Fijewska-Zdanowska
Reżyseria: Jarosław Boberek
Muzyka: Filip Dreger
Wykonanie/wokal: Agata Fijewska, Zuzanna Fijewska-Malesza, Jarosław Boberek
Akompaniament i aranżacje: Igor „Ygor” Przebindowski, Mikołaj Tabako,
Choreografia: Bartosz Figurski
Produkcja: Aleksandra Śliwińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *