fbpx

Fundacja „Rodzic w mieście” założona została przez dwie kobiety, mamy, które jednocześnie są jej fundatorkami: Agnieszkę Krzyżak-Piturę i Joannę Barczuk. Obecnie zespół Fundacji składa się z pięciu osób.

Agnieszka Krzyżak-Pitura, fundatorka, założycielka, prezeska zarządu.

Z wykształcenia politolożka, absolwentka podyplomowych studiów PR i London School od Public Relations. Z zamiłowania socjolożka. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe z zakresu komunikacji społecznej i projektów CSR. Pracowała w organizacjach pozarządowych i instytucjach państwowych. Przedstawicielka Fundacji w Radzie Warszawskiego Transportu Publicznego oraz Komisji Dialogu Społecznego ds. Transportu m.st. Warszawy. Prywatnie mama 2 chłopców.


Joanna Barczuk, fundatorka, założycielka, koordynatorka projektów kulturalnych.

Kulturoznawczyni. Etiopistka. Od 9 lat związana z sektorem pozarządowym. Specjalizuje się w zarządzaniu administracją i koordynowaniu projektów. Mama pięcioletniego Janka i trzyletniej Mili. W wolnych chwilach podróżuje, bloguje i czyta książki.

Karolina Bury, wiceprezeska zarządu, koordynatorka Klubu Przedsiębiorczych Mam

Z wykształcenia socjolożka z zamiłowaniem do języka polskiego. Zawodowo zajmuje się komunikacją marketingową. Interesuję się NVC (komunikacja bez przemocy) oraz mediacjami. Prywatnie jest mamą Niny i Leona. W czasie wolnym nałogowo czyta książki, bezwarunkowo kocha psy.Ada Rejch, koordynatorka projektu Zmaluchem.pl

Z wykształcenia magister inżynier technolog żywności. Doświadczenie w prowadzeniu warsztatów biologicznych i żywieniowych dla dzieci. Inicjator cotygodniowych spotkań i warsztatów dla mam oraz organizator wydarzeń imprezowych dla dzieci w dzielnicy Wesoła w Warszawie. Pasjonatka jeździectwa. Przez większość roku podróżująca po Polsce wraz z mężem i trójką dzieci.Agnieszka Gasparska, koordynatorka Klubu Przedsiębiorczych Mam w Warszawie.

Suwalczanka; od 2006 roku mieszka w Warszawie. Z wykształcenia logopeda, polonistka, pedagog wczesnej interwencji, przedszkolanka, prywatnie potrójna mama – Michałka, Natalki i Gabrysi. Dzięki dzieciom powróciła do pasji sprzed lat – czytania i mówienia, przełożyła to na biznes. Jest twórcą i wydawcą niepowtarzalnej książeczki dźwiękowej do malowania, a także przygotowuje do wystąpień publicznych, pomaga w opanowaniu stresu, prowadzi zajęcia z emisji głosu, dykcji, wymowy i komunikacji. W wolnych chwilach lubi oglądać seriale kryminalne lub czytać coś dla siebie.
Prowadzi stronę: www.poezjaglosu.pl


Dorota Belina, koordynatorka komunikacji wewnętrznej

Politolożka i socjolożka, niespełniona autorka książek dla dzieci, pisząca przez większość swojego życia (zawodowo również- jako copywriter). Przedstawicielka Fundacji w Komisji Dialogu Społecznego ds. Kultury m.st. Warszawy. Zakochana w Hiszpanii, gdzie przez jakiś czas mieszkała. Podróżuje codziennie z 1.5 rocznym szkrabem po warszawskich zakątkach, odkrywając miejsca nieznane. Fanka kuchni hinduskiej i zabierających czas książek. Biega, kiedy tylko może, choć maratony to nie jej bajka.


Ania Lipiec, asystentka projektów kulturalnych. 

Absolwentka zarządzania i marketingu, polityki społecznej oraz dziennikarstwa. Od wielu lat zajmuje się koordynacją projektów edukacyjnych. Posiada doświadczenie z zakresu CSR, prowadzenia kampanii społecznych oraz organizowania wydarzeń. Jej największą pozazawodową pasją jest Warszawa. Jako licencjonowany przewodnik organizuje spacery oraz gry miejskie. W wolnym czasie prowadzi bloga o warszawskiej Pradze oraz fotografuje miasto.


Gabriela Kuc, specjalistka w zakresie przestrzeni i zieleni w mieście
Absolwentka ochrony środowiska. Obecnie doktorantka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie zajmuje się technologiami satelitarnymi i gospodarowaniem wodą w mieście. Od dłuższego czasu związana z organizacjami pozarządowymi, głównie w zakresie działań promocyjnych i pisaniem tekstów o różnej tematyce. Skryta pasjonatka dziennikarstwa i… kosmosu. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów oraz realizacji projektów edukacyjnych związanych z edukacją ekologiczną i wykorzystaniem narzędzi cyfrowych. W wolnych chwilach nie rozstaje się z rowerem i zaczytuje się w skandynawskich kryminałach. Fascynatka DIY – wszystkie na pozór niepotrzebne przedmioty zyskują zupełnie nowe oblicze.  Lubi dobrze zjeść, dlatego w poczet hobby zalicza także gotowanie. Od warszawskiego zgiełku najchętniej ucieka w Karkonosze. Prywatnie mama dwóch łobuzów.  


Z Fundacją współpracują również Nina Woźniak.