Fundacja „Rodzic w mieście” założona została przez dwie kobiety, mamy, które jednocześnie są jej fundatorkami: Agnieszkę Krzyżak-Piturę i Joannę Barczuk. Obecnie zespół Fundacji składa się z pięciu osób.

 

 

Agnieszka Krzyżak-Pitura, fundatorka, założycielka, prezeska zarządu.

Z wykształcenia politolożka, absolwentka podyplomowych studiów PR i London School od Public Relations. Z zamiłowania socjolożka. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe z zakresu komunikacji społecznej i projektów CSR. Pracowała z organizacjach pozarządowych i instytucjach państwowych. Prywatnie mama 2 chłopców.

 

 

 


Joanna Barczuk, fundatorka, założycielka, koordynatorka projektów kulturalnych.

Kulturoznawczyni. Etiopistka. Od 9 lat związana z sektorem pozarządowym. Specjalizuje się w zarządzaniu administracją i koordynowaniu projektów. Mama pięcioletniego Janka i trzyletniej Mili. W wolnych chwilach podróżuje, bloguje i czyta książki.

 

 


Ania Lipiec, asystentka projektów kulturalnych. 

Absolwentka zarządzania i marketingu, polityki społecznej oraz dziennikarstwa. Od wielu lat zajmuje się koordynacją projektów edukacyjnych. Posiada doświadczenie z zakresu CSR, prowadzenia kampanii społecznych oraz organizowania wydarzeń. Jej największą pozazawodową pasją jest Warszawa. Jako licencjonowany przewodnik organizuje spacery oraz gry miejskie. W wolnym czasie prowadzi bloga o warszawskiej Pradze oraz fotografuje miasto.

 

 Ada Rejch, koordynatorka projektu Zmaluchem.pl

Z wykształcenia magister inżynier technolog żywności. Doświadczenie w prowadzeniu warsztatów biologicznych i żywieniowych dla dzieci. Inicjator cotygodniowych spotkań i warsztatów dla mam oraz organizator wydarzeń imprezowych dla dzieci w dzielnicy Wesoła w Warszawie. Pasjonatka jeździectwa. Przez większość roku podróżująca po Polsce wraz z mężem i trójką dzieci.

 

 

 Agnieszka Gasparska, koordynatorka Klubu Przedsiębiorczych Mam.

Suwalczanka; od 2006 roku mieszka w Warszawie. Z wykształcenia logopeda, polonistka, pedagog wczesnej interwencji, przedszkolanka, prywatnie potrójna mama – Michałka, Natalki i Gabrysi. Dzięki dzieciom powróciła do pasji sprzed lat – czytania i mówienia, przełożyła to na biznes. Jest twórcą i wydawcą niepowtarzalnej książeczki dźwiękowej do malowania, a także przygotowuje do wystąpień publicznych, pomaga w opanowaniu stresu, prowadzi zajęcia z emisji głosu, dykcji, wymowy i komunikacji. W wolnych chwilach lubi oglądać seriale kryminalne lub czytać coś dla siebie.
Prowadzi stronę: www.poezjaglosu.pl

 

 

 


Dorota Belina, koordynatorka projektów kulturalnych

Politolożka i socjolożka, niespełniona autorka książek dla dzieci, pisząca przez większość swojego życia (zawodowo również- jako copywriter). Zakochana w Hiszpanii, gdzie przez jakiś czas mieszkała. Podróżuje codziennie z 1.5 rocznym szkrabem po warszawskich zakątkach, odkrywając miejsca nieznane. Fanka kuchni hinduskiej i zabierających czas książek. Biega, kiedy tylko może, choć maratony to nie jej bajka.

 

 

 

Z Fundacją współpracują również wolontariuszki: Gabriela Kuc i Nina Woźniak.