fbpx

Fundacja „Rodzic w mieście” założona została przez dwie kobiety, mamy, które jednocześnie są jej fundatorkami: Agnieszkę Krzyżak-Piturę i Joannę Barczuk.

 

Agnieszka Krzyżak-Pitura, fundatorka, założycielka, prezeska zarządu

Z wykształcenia politolożka, absolwentka podyplomowych studiów PR i London School od Public Relations. Z zamiłowania socjolożka. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe z zakresu komunikacji społecznej i projektów CSR. Pracowała w organizacjach pozarządowych i instytucjach państwowych. Przedstawicielka Fundacji w Radzie Warszawskiego Transportu Publicznego oraz Komisji Dialogu Społecznego ds. Transportu m.st. Warszawy, ekspertka Placemaking Kids Europe. Mama 3.

 

Joanna Barczuk, fundatorka, założycielka.

Kulturoznawczyni. Etiopistka. Od 9 lat związana z sektorem pozarządowym. Specjalizuje się w zarządzaniu administracją i koordynowaniu projektów. Mama Janka i Mili. W wolnych chwilach podróżuje, bloguje i czyta książki.

 

Karolina Bury, wiceprezeska zarządu, koordynatorka komunikacji zewnętrznej.

Z wykształcenia socjolożka z zamiłowaniem do języka polskiego. Zawodowo zajmuje się komunikacją marketingową. Interesuję się NVC (komunikacja bez przemocy) oraz mediacjami. Jest mamą Niny i Leona. W czasie wolnym nałogowo czyta książki, bezwarunkowo kocha psy.

 

Dorota Belina, koordynatorka projektu Klub Przedsiębiorczych Mam

Politolożka i socjolożka, niespełniona autorka książek dla dzieci, pisząca przez większość swojego życia (zawodowo również- jako copywriter). Przedstawicielka Fundacji w Komisji Dialogu Społecznego ds. Kultury m.st. Warszawy. Zakochana w Hiszpanii, gdzie przez jakiś czas mieszkała. Podróżuje codziennie z synem po warszawskich zakątkach, odkrywając miejsca nieznane. Fanka kuchni hinduskiej i zabierających czas książek. Biega, kiedy tylko może, choć maratony to nie jej bajka.

 

Julia Antczak – ekspert ds. współpracy z biznesem

 Z wykształcenia psycholog ekonomiczny, z zawodu konsultant CSR i manager projektów. Realizowała projekty CSRowe dla wielu dużych firm, m.in.: analiza strategii CSR i CCI, budowanie strategii zaangażowania społecznego, raportowanie CSR, dialog z interesariuszami. Od 7 lat zajmuje się łączeniem ngo i biznesu we wspólnych projektach zaangażowania społecznego. Kompleksowo realizuje projekty społeczne od procesu budowania oferty, sprzedaży, budowania strategii, ustalania KPI, poprzez wsparcie realizacji, komunikację efektów oraz analizę efektywności. Mama trójki.

 

Kamila Patoła – specjalistka projektu „Pracuję i Wychowuję”

Absolwentka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wydziału Filozoficznego Akademii Ignatianum w Krakowie. Studiowała także zarządzanie w Szwecji na Uniwersytecie w Boras. Koordynatorka projektów międzynarodowych i lokalnych. W Fundacji Rodzic w mieście zajmuje się projektem „Pracuję i Wychowuję”, a w szczególności organizacją wydarzeń związanych z projektem, obsługą strony www, współpracą z firmami wspierającymi pracujących rodziców, koordynację prac „Sieci Firm Pracuję i Wychowuję” oraz poradni prawnej dla rodziców, tworzeniem treści i artykułów na stronę projektu.

 

Maria Jaworska, koordynatorka projektu „Kultura od Kołyski”

Z wykształcenia archeolog śródziemnomorski, absolwentka Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorantka na Wydziale Nauk o Kulturze i Sztuce Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczka polskich badań archeologicznych, autorka tekstów naukowych i popularnonaukowych. Zaangażowana w realizację i popularyzację różnorodnych projektów związanych z szeroko pojętym dziedzictwem kulturowym w sektorze nauki oraz organizacji pozarządowych. Mama niespełna rocznego maluszka.

 

 

Paulina Kiszczak, specjalistka ds. promocji projektu „Kultura od Kołyski”

Ukończyła studia o specjalności zarządzanie dziedzictwem kulturowym na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Doświadczenie z zakresu promowania kultury zdobywała poprzez aktywną współpracę w NGO-sach, a także jako koordynatorka projektu społecznego ,,Akcja Inspiracja”. Prywatnie i zawodowo interesuje się historią architektury, kwestią ,,dziedzictwa niechcianego” oraz problematyką dostępności instytucji kultury dla grup narażonych na wykluczenie społeczne.

 

Iwona OskieraAsystentka projektu „Nowa Szkolna Ulica” i „Klub Przedsiębiorczych Mam”

Studentka Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.