fbpx

Fundacja „Rodzic w mieście” regularnie aplikuje o dofinansowanie działań i projektów mieszczących się w obszarach działalności statutowej.

Do tej pory udało nam się otrzymać dofinansowania od:

  • Narodowego Instytutu Wolności na udział przedstawicielki Fundacji w konferencji, która odbywa się pod hasłem “All inclusive! Museums as places for ALL children”, 22-26 października 2019 r.

Hands On! International Association of Children in Museums zrzesza praktyków muzealnych z całego świata, pracujących z dziećmi w muzeach dla dzieci, klasycznych instytucjach kultury oraz centrach nauki. Misją stowarzyszenia jest profesjonalizacja oferty muzealnej dla dzieci, dzielenie się dobrymi praktykami i doświadczeniami oraz wsparcie instytucji kultury jako miejsc ważnych i atrakcyjnych dla dzieci z różnych grup społecznych oraz uwzględniających ich specyficzne potrzeby.

W dniach 22-26 października 2019 r. członkowie i sympatycy Hands On! spotykają się na 12. konferencji, która odbywa się pod hasłem “All inclusive! Museums as places for ALL children”. W konferencji weźmie udział przedstawicielka fundacji – Joanna Barczuk.

Jak tworzyć muzea i projektować wystawy dostępne i atrakcyjne dla rodzin i dzieci? W jaki sposób włączać najmłodszych w działania instytucji kultury? Jakie wyzwania stoją przed muzealnikami w kontekście zmienających się potrzeb publiczności i rozwoju nowoczesnych narzędzi? Co dla muzeum oznacza “all inclusive”?

Te oraz wiele innych ciekawych tematów, liczne prelekcje, debaty, warsztaty, inspirujące spotkania i rozmowy, a także wizyty studyjne we frankfurckich muzeach – to wszystko czeka na nas na konferencji organizowanej przez Hands On.

Wyjazd przedstawicielki fundacji na konferencję finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności.


  • Miasta st. Warszawy na realizację projektu „Klub Przedsiebiorczych Mam +, rozpocznij swój biznes” – cykl warsztatów dla mam tworzących swoje biznesy.